NEVJERICA U ST. ETIENNEU: Hrvatska prokockala 2-0, Česi izjednačili, navijači prekinuli utakmicu!

Perišić je povukao po lijevoj strani, i pogodio sjajno u suprotni kut!

Tijek utakmice:

Tijekom intoniranja himne Darijo Srna nije mogao suspregnuti suze. Ovo je posebna utakmica za njega.

Naši su dobro otvorili utakmicu, dominirajući u posjedu, u 8. minuti  prvi put smo dobro kombinirali, a udarac Brozovića otišao je ipak daleko od vratnice. U 21. minuti mogli smo povesti, Mandžukić je pobjegao u kontri, ubacio u sredinu za Perišića koji je malo ostao kratak da ugura loptu u gol.

Još bolju prigodu naši su imali u 37. minuti, nakon dobrog kombiniranja Rakitić je izbacio sjajnim potezom braniča, ali je Čech obranio. Ipak, odmah u sljedećem napadu Perišić je povukao po lijevoj strani, i pogodio sjajno u suprotni kut za vodstvo Hrvatske!

U 42. minuti Rakitić je nabacio iz prekida, a Ćorluka i Vida zasmetali su jedan drugom, te je udarac otišao pored vratnice. Na poluvrijeme smo otišli s prednošću 1-0.

U 52. minuti Česi su prvi put uputili udarac u okvri naših vrata, no to je bio mlak udarac, kojeg je Subašić lagano uhvatio.

Hrvatska je poduplala prednost u 59. minuti, Čech je lagano ispucao loptu, požrtvovni Brozović je oteo loptu Plašilu, te je dodao do Rakitića koji je genijalno prebacio Čecha za 2-0!

Odmah nakon gola Luka Modrić se uhvatio za prepone, te napustio igru, ali sa smješkom na licu te vjerojatno nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi. Dvije minute kasnije Mandžukić se našao u dobroj poziciji, ali je Čech spriječio njegov pokušaj.

U 66. minuti pogreška obrambenog igrača Češke, koji je pri pokušaju izbijanja gurnuo loptu do natrčalo Mandže, naš napadač pucao je odmah, i malo iznad grede.

Naši su se malo opustili, a Česi to iskoristili u 75. minuti, nakon ubačaja Milan Škoda je glavom lijepo pogodio našu mrežu, iako je dojam da je Subašić mogao obraniti taj udarac.

Mogli su naši ponovno zabiti u 80. minuti, Perišić je probio lijevi bok, lopta je došla do Brozovića, koji se lijepo okrenuo, i pucao sa 12 metara, ali je Hubnik u zadnji tren skrenuo udarac u korner.

Nažalost, u 86. minuti s tribine gdje su hrvatski navijači doletjelo je desetak baklji, zatim je eksplodirao topovski udar, te je sudac Mark Clattenburg prekinuo igru. Na sreću nakon 3 minute neigranja utakmica je nastavljena, ali naši navijači se tuku međusobno na tribini odakle su poletjele baklje.

Nesreća ne dolazi sama, u sudačkoj nadoknadi Domagoj Vida je u jednom duelu rukom pogodio loptu u kaznenom prostoru, a Necid je bio siguran s bijele točke, zabivši pod gredu silovito za 2-2.

———————————————————————

Hrvatska protiv Češke od 18 sati igra drugu utakmicu na Euru, a tekstualni izvještaj moći ćete pratiti ovdje. Poznati su i sastavi. Izbornik Čačić nije iznenadio sa sastavom, baš kao što smo i očekivali od prve minute protiv Češke će istrčati isti sastav kao i protiv Turske.